Слеби з оніксу
2.06/С КАМ'ЯНА КАЗКА – ОНІКС В ІНТЕР'ЄРІ!

Слеби з оніксу.

Онікс - один з найнезвичайніших мінералів, є тонковолокнистим різновидом кварцу. Просвічуваність – ось у чому полягає краса та індивідуальність цього каменю. Особливе розташування внутрішніх прошарків дозволяє сонячним променям просвічувати слеби з оніксу на глибину до 5 см. Дану якість використали дизайнери і широко використовують агломерат для вітражів і різних видів облицювань. У промисловості застосовують мармуровий онікс – осадова порода натічний походження.

Походження та обробка.

Цей мінерал утворюється в термальних джерелах, що складаються з вуглекислих вод. Обов'язковими умовами є наявність бікарбонату кальцію, який є основою майбутньої плити.

Обробка слебів досить проста. Основна вимога – дотримання режимів, що щадять. Сам собою камінь м'який, не абразивний, легко піддається різанні. При шліфуванні неприпустиме перегрівання заготовки, тому необхідно вибирати мінімальні та середні температури.

Основні переваги та характеристики.

Як і всі натуральні породи, матеріал має низку чудових властивостей, які давно взяли на озброєння дизайнери та декоратори, створюючи свої шедеври:

  • Щільність. Відомо, що своїм фізичним та механічним властивостям онікс не поступається тонкозернистому мармуру. Майже ідентичні властивості дають можливість використовувати його в однакових сферах, а природна краса змушує подивитися дизайнерів по-новому на плитки. Поява на ринку слебів з оніксу дозволяє втілювати в життя найсміливіші задуми.
  • Простота обробки. Камінь чудово полірується, на відміну багатьох інших. Особливо добре піддається обробці мармуровий онікс.
  • Свічення. Одна з найнезвичайніших властивостей. Відомо, що плити з цього матеріалу найбільш виграшно виглядають у комплекті з підсвічуванням. Товсті пластини добре компонувати з діодними та неновими стрічками, а тонкі можна встановити в один із віконних отворів – незвичайний та унікальний вітраж гарантований. Якщо в інтер'єрі не передбачені додаткові джерела світла, то оніксові слеби укладаються на нейтральну підкладку, якими можна красиво облицьувати камін або частину стіни. Тут головне не переборщити, тому що цей мінерал дуже яскравий і строкатий, і його розмаїття негативно позначиться на інтер'єрі.
  • Водопоглинання. Оскільки порода практично не вбирає воду, вона чудово підходить для обробки фонтанів, раковин та басейнів. Цікаво, що онікс – один із небагатьох матеріалів, які «дружать» одночасно з вогненною та водною стихіями.

Слеби з оніксу та області його застосування.

Яскравий та незвичайний мінерал часто застосовують при виготовленні стільниць, барних стійок, скульптур, прикрас, рам для картин. Слеби з оніксу йдуть на колони та облицювання віталень та ванних апартаментів.

Дізнатись більше:

Мармурові слеби.

Граніт оптом.